Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfMükemmel 

40-yildir-bulusuyorlar

Bundan tam 44 yıl önce; 1971 senesinde Deniz Astsubay Okulu’ndan mezun olmuşlar. Arada birkaç yıl mümkün olmamış ama her sene bir araya gelip birlikte yemek yiyorlar, eski günleri anıyorlar. Bazen daha kalabalık oluyor, bazen daha az oluyor ama mutlaka buluşuyorlar her sene. Bu sene yine bir araya geldiler.

HER YERDEN GELDİLER

Türkiye’nin hemen hemen her yerinden geldiler. Kimileri İzmir’den geldi, kimileri, Çanakkale’den geldi. Marmaris’ten gelen de vardı, İstanbul’dan da birçok kişi gelmişti. Tabi burada, İzmit’te, Gölcük’te, Karamürsel’de, Değirmendere’de oturanlar da vardı aralarında. Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Gölcük Şube Başkanı Bekir TÜLÜ ve gazetemiz köşe yazarı Halil KÜÇÜKPARLAK da onların arasındaydı. TEMAD Marmaris Şube Başkanı İzzet KARAAĞAÇ yolum uzak demeyip, arkadaşlarıyla buluşmak için geldi.

ÖMÜR BOYU SÜRECEK

Onlar, 1968 yılında, yani tam 47 yıl önce okullarına başladıklarında tanıştılar. Ortaokulu bitirmişlerdi, o zaman birçoğunun daha sakalları bile çıkmamıştı. Şimdi hepsinin sakalları bembeyaz olmuş, saçları dökülmüş, birçoğu göbeklenmiş, hepsi torun sahibi olmuştu. Ama her sene olduğu gibi yine bir araya geldiler.

OKULLARINDA ÖĞLEN YEMEĞİ

Astsubay Orduevi’ndeki akşam yemeğinde bu sene 59 kişiydiler. Yine eski günleri andılar, yine okul anılarını anlattılar, yine şakalaştılar. Ertesi günü de Karamürsel’deki okullarının pilav gününde genç öğrenciler ile birlikte öğlen yemeği yediler. Okuldaki öğlen yemeğinden sonra önümüzdeki sene tekrar buluşmak üzere vedalaştılar.

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yapabilir. Yorum yapmak için lütfen KAYIT olunuz...

GİRİŞ


Kullanıcı Adı/Şifremi Unuttum?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

DUYURULAR

  • 0
  • 1
prev
next
News image

DENİZ ASTSUBAY OKULU MARŞI

Çelikten kalbimizde vatanın sevgisi varGözlerimiz enginde düşmandan bir iz a...

1971 Mezunları Dün ve Bugün

 Alfabetik Sıralı İsim Listesi Bu renkte yazılı isimlerin üstüne tıklars...

Video Galeriden

genclige-hitabe

Yeni Uyelerimiz

ALİ FAİK AYAN 2016-01-29
mustafaefe 2016-01-18
donmezh 2016-01-08

Kimler Sitede?

Hiç bir üye sitede değil
074682
BugünBugün80
DünDün233
Online.Uye: 0
Online.Konuk: 2
Toplam.Uye: 359